Niepubliczne żłobki

„Twórcza Kraina”

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe w żłobku są bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Pozwalają one na rozwijanie umiejętności, kreatywności, zdolności manualnych i społecznych już od najmłodszych lat. Zajęcia dodatkowe są dostosowane do wieku i możliwości dzieci, są przede wszystkim przyjemne i dają dzieciom możliwość rozwijania swoich umiejętności w sposób naturalny i dostosowany do ich potrzeb.

W naszych żłobkach realizujemy następujące zajęcia dodatkowe:

ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ – profilaktyka logopedyczna w żłobku, która nie tylko zapobiega powstawaniu zaburzeń, ale również umożliwia dziecku optymalny poziom rozwoju mowy dzięki wczesnej stymulacji i diagnostyce. Stała praca z logopedą sprawi, że dzieci będą umiejętnie komunikowały się z otoczeniem, sygnalizowały swoje potrzeby, będą miały szansę wkroczyć
w wiek przedszkolny bez zaburzeń artykulacji, oddychania, połykania oraz z prawidłowo ukształtowanymi odruchami w obrębie jamy ustnej. Logopeda będzie monitorował postępy dzieci, dostosowywał zakres zajęć do wykrytych deficytów, prowadził konsultacje z rodzicami. Zajęcia w ramach oferty podstawowej, bezpłatne dla Rodziców.

ZAJĘCIA Z FIZJOTERAPEUTĄ – Wszechstronny, spontaniczny ruch jest charakterystyczną cechą optymalnego rozwoju psychomotorycznego malca. W żłobku zajęcia prowadzą do nabycia przez dzieci podstawowych umiejętności ruchowych, pozwalają na stopniowe doskonalenie ruchów lokomocyjnych oraz ruchów warunkujących wykonywanie różnych czynności. Sprzęt gimnastyczny na zajęcia zapewnia prowadzący. Osoba prowadząca monitoruje postępy dzieci i dostosowuje zakres zajęć do wykrytych deficytów. Dla dzieci z wykrytymi wadami postawy i narządu ruchu opracuje zestawy ćwiczeń do wykonywania w domu z rodzicami. Zajęcia w ramach oferty podstawowej, bezpłatne dla Rodziców.

ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM

Zajęcia z dyplomowanym psychologiem, polegające na obserwacji psychologicznej dzieci podczas ich pobytu w żłobku, prowadzenie spotkań z Rodzicami – psychoedukacja, konsultacje, wsparcie psychologiczne w sprawach związanych z rozwojem i wychowaniem dzieci, wstępna diagnoza psychologiczna, ocena rozwoju psychologicznego dzieci. Dodatkowo prowadzenie konsultacji  z personelem oraz dyrekcją w sprawach związanych z uczęszczającymi do żłobka dziećmi. Zajęcia w ramach oferty podstawowej, bezpłatne dla Rodziców.

 

ZAJĘCIA Z  TERAPEUTĄ INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Zajęcia terapeutyczne prowadzone przez pedagoga specjalnego, certyfikowanego terapeutę SI i psychomotoryki, mające na celu ocenę rozwoju psychomotorycznego dzieci, obserwacje dzieci w czasie ich swobodnej i zaplanowanej aktywności oraz reakcji dzieci na proponowane zadania ruchowe z wykorzystaniem odpowiednich pomocy. Prowadzone zajęcia pozwolą na ocenę planowania ruchu przez dzieci, różnicowanie wrażeń dotykowych, naśladownictwo ruchowe, równowagę, koordynację wzrokowo-ruchową. Systematycznie prowadzone będą konsultacje w celu oceny postępu rozwoju dzieci – w zależności od potrzeb Rodziców.

ZAJĘCIA RYTMICZNO-MUZYCZNE – są to zajęcia rozwijające muzykalność, inteligencję muzyczną oraz inteligencję przestrzenno – ruchową poprzez: naukę piosenek, zabawy słuchowo – ruchowe, zabawy muzyczne z elementami bajkoterapii, zabawy rytmiczne, zabawy muzyczne rozwijające wyobraźnię, elementy tańców, relaks. Zajęcia muzykoterapeutyczne są bardzo pomocne w nauce koncentracji uwagi, umiejętności podporządkowania się określonym zasadom i czekania na swoją kolej. Terapia muzyczna stymuluje rozwój dziecka, pomaga w kształtowaniu osobowości i leczeniu jego dysfunkcji. Rozwija pamięć i spostrzegawczość.

 

GITARA – dodatkowe zajęcia rytmiczne prowadzone przez osobę zewnętrzną Pana Gitarę z instrumentami na żywo.

 

PEDAGOGIKA Z ELEMENTAMI MONTESSORI – Praca z dzieckiem w wieku żłobkowym oparta
o metodę M. Montessori stymuluje w pierwszym rzędzie sferę sensoryczną. Podczas zajęć dzieci mają kontakt z różnorodnymi fakturami materiałów, w trakcie których: doskonalą koordynację wzrokowo – ruchową, uczą się precyzji wykonywania ruchu przy wkładaniu cylindrów do bloków, nawlekaniu korali, przewlekaniu sznurków i innych tego typu pomocach, doskonalą umiejętności potrzebne w codziennym życiu,

ZAJĘCIA PLASTYCZNE – Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Celem zajęć jest rozwój sensomotoryczny dzieci, wspieranie ich konstruktywnego rozwoju intra oraz interpersonalnego, zapoznanie z różnymi metodami plastycznymi (struktury, faktury).

W trakcie zajęć dzieci wspólnie z prowadzącym wykonują różnego rodzaju masy plastyczne, przelewają, przesypują, mieszają, ugniatają. Zabawa z użyciem farb, kolorowych pisaków, materiałów kreatywnych (pomponiki, bibuła, wełna, wata itp.). W trakcie zajęć wykonujemy również, różnymi technikami, prace okolicznościowe: Mikołaj, święta Bożego Narodzenia, Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc, Dzień Mamy, Dzień Taty.

DOGOTERAPIA – Celem zajęć jest przekazanie dzieciom wiedzy z zakresu życia z psem łącząc pogadankę
z zajęciami warsztatowymi i terapeutycznymi. Na spotkaniach dzieci mają kontakt z czworonożnym przyjacielem ale również usprawniają swoją motorykę zarówno małą jak i dużą, ponieważ wykorzystuję różne formy pracy. W zajęciach biorą udział dzieci z wszystkich grup wiekowych.

ALPAKOTERAPIA – EDUKACJA Z ALPAKAMI – połączenie przyjemnego z pożytecznym. Alpaki przez swój aktywny udział w zajęciach motywują dzieci do łatwiejszego i szybszego nabywania nowych umiejętności i przyswajania wiedzy. Dzieci znacznie chętniej i z większym zaangażowaniem biorą udział w zajęciach oraz dłużej koncentrują się na wykonywanym zadaniu. Spotkanie z alpakami w żłobku to świetnie spędzony czas w towarzystwie alpak. Umożliwia dzieciom nawiązanie bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem, a przez wspólną zabawę także otwarcie się na kontakt z rówieśnikami. W trakcie jednorazowego spotkania dzieci głaszczą, przytulają i karmią alpaki. Przebywanie z alpakami łagodzi uczucie napięcia, niepokoju, pomaga rozluźnić się i otworzyć na świat zewnętrzny, a także stymuluje rozwój zmysłów i zwiększa aktywność. Dzieci sprawując opiekę nad alpakami uczą się empatii oraz odpowiedzialności za żywą istotę.

TEATR – Pani Teatrzyk prowadząca tzw. Bajeczki z Walizeczki – są to pacynkowe małe przedstawienia mieszczące się w klimatycznej, starej walizce. Dają dzieciom szansę poznać się z elementami edukacji teatralnej bez stresu. W repertuarze między innymi: bajkowe wierszyki, Czerwony kapturek, Jacek i Agatka, podróże koziołka matołka, bajka o pluszowym misiu, przygody Bolka i Lolka, przygód kilka małego Emilka, Masza i niedźwiedź, świnka Peppa i przyjaciele, kot w butach, trzy świnki, i inne.

 

 

Kontakt

Adres

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny we Wrocławiu
ul. Szwedzka 11a,
54-401 Wrocław

Telefon & e-mail

Rekrutacja

+48 531 538 697

Organ prowadzący

+48 570 802 966

od poniedziałku do piątku
7:00 – 15.00

tworczakraina@twpwroclaw.pl

Żłobki "Twórcza kraina"
Niepubliczny żłobek „Twórcza Kraina”

ul. Daszyńskiego 8a,
57-300 Kłodzko

Numer telefonu do placówki:  
574 094 805

Niepubliczny Żłobek „Twórcza kraina”

ul. Trawowa 63B, 
54-614 Wrocław

Numer telefonu do placówki:
795 015 718

Niepubliczny Żłobek „Twórcza kraina”

ul. Szwedzka 5a, 15a
54-401 Wrocław

Numer telefonu do placówki: 570 802 302

Niepubliczny Żłobek „Twórcza kraina”

ul. Trawowa 57a,
54-614 Wrocław

Numer telefonu do placówki: 574 092 965